بهنام خواجه امینیان متولد 57مین روز از بهار هزار و سیصدوهفتادمین گردش خورشید و زمین به دور هم.... از دنیایی کاهگل ها...سرای قناتها...دیار عبادتها... شهری که نگینش قد برافراشته منارها به نشانه ازادی خواهی مردمانش برای رسیدت به اوج....من از دیاری میگویم که سه فصل دارد :اول تابستان بهاری،دوم پائیزی زمستانی و اوج همه فصلهایش محرم است... اینجا که من با شما میگویم یزد است... علاقه ام بردن قلم بر کاغذ و سیاه کردن سفیدی های اوراق دفترم در احوالات این روزگار است و شاید به همین دلیل بود که پیشه خبرنویسی و روزنامه نگاری را پیش گرفتم و حال در وبگاه قلم پارسی از دنیایی که در گوشه ای از ان میزیم دل نوشته هایی از خود را به اشتراک میگذارم... فکر کنم برای شناخت اولیه من کافی باشه!!!
  :: بهنام خواجه امینیان


   

خواجه نصیرالدین طوسی
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۸٩ ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست بهنام خواجه امینیان ( نظرات )

می خواهم امروز از وصف نامی که در صحفه ای از ورق تقویم مان نوشته شده بگذرم،درست که گفته ام میخواهم از روزهای زندگیمان بنویسم اما اینبار نتوانستم.

عادت کرده ایم روزهای تقویم مان خالی نباشد و هرروز را با نامی مزین کنیم ،اما

......


می خواهم امروز از وصف نامی که در صحفه ای از ورق تقویم مان نوشته شده بگذرم،درست که گفته ام میخواهم از روزهای زندگیمان بنویسم اما اینبار نتوانستم.

عادت کرده ایم روزهای تقویم مان خالی نباشد و هرروز را با نامی مزین کنیم ،اما چه حاصل که خیلی از آنها را نمی دانیم .راستی چه اندازه به خیل عظیمی از این نامها توجه کردیم و می شناسیمشان؟

چند روزی بود اطلاعاتی را در مورد این خواجه مهندس جمع کرده بودم تا در مطلبی به شما ارائه کنم اما در اخرین لحظه سیر نوشتن قلم پارسیم عوض شد.

وقتی در تقویم خود می نگریم نام های زیادی است همچون خواجه نصیر طوسی ،حافظ شیرازی،شیخ بها .... اما براستی ما چقدر  در جامعه مان به آنها توجه کرده ایم و در صدد معرفی آنها آمده ایم.شاید باورتان نشود اما امروز برای دوست مهندسی پیام تبریک فرستادم در حالی که نمیدانست روز خواجه نصیر الدین طوسی است .

بیائیم این بزرگان را آنگونه که بودند بشناسیم تا در دنیای که همه داعیه دارعلم هستند ما فقط نام نبریم بلکه نامی را می گوییم با تمام وجود آنها را بشناسیم. ماکم نداریم از این اسطوره ها که بگوییم از آنها،پس بیاید بگوییم از انها وبگوییم و بگوییم و بگوییم از آنها که مایه افتخارمان هستند(البته در موردشان واقعی بگوییم نه خیالی)

     **به امیدی که به مفاخر خود ببالیم البته با شناخت دقیق از آنها**

 

      {سالروزبزگداشت خواجه نصیر الدین طوسی،مهندس مهندسین بر جامعه مهندسین مبارک}

           امید که مهندسین حال ،پیشروی مهندسین را سرافراز کنند
:: برچسب‌ها: خواجه نصیرالدین طوسی, مهندس, مفاخر, تقویم