دست مهربان کانون و جشنواره رضوی_مصاحبه با سایت سرو

دست مهربان کانون به جشنواره نمایشنامه خوانی رضوی می رود

گروه خبر: اعضای پسر نوجوان مرکز شماره 4 کانون پرورش فکری شهرستان یزد خود را برای حضور در جشنواره نمایشنامه خوانی رضوی آماده میکنند.

گروه نمایش مرکز شماره 4 این روزها با تمرین بر روی نمایشنامه "دست مهربان" نوشته منیره السادات سید مورتی خود را آماده می کنند تا با کسب مجوز حضور در جشنواره نمایشنامه خوانی رضوی سال 92 در همدان شهریور ماه در این جشنواره حضور پیدا کنند.

بهنام خواجه امینیان از اعضای ارشد و سابق کانون که کارگردانی کار را به عهده دارد گفت: گروه نمایش مرکز با تست گرفتن از بین اعضا نوجوان بالای 12 سال کانون در اردیبهشت ماه اعضا را مشخص و  از نیمه خرداد و بعد از پایان فصل امتحانات اعضا ی گروه تمرینات خود را شروع کرده اند.

کارگردان دست مهربان ادامه داد: گروه طی یک ماه گذشته بصورت فشرده تمرین کرد و هفته گذشته کار اولیه خود را برای حضور در جشنواره ضبط و با همکاری مسئولان و همچنین واحد سمعی بصری کانون به دبیرخانه جشنواره ارسال کردیم و منتظر هستیم تا نتایج داوری اولیه مسابقات در نیمه مرداد ماه ارسال شود.

او در مورد نحوه کار گروه گفت : این کار از ابتدا با محور خلاقیت خود بچه ها به نوعی همراه با آموزش های اولیه ی نحوه بازی و بیان بوده و در موسیقی و افکت ها هم با شیوه کتابخانه ای و از ابزار ساده ای که خود نقش خوان ها بتوانند خلاقانه در اجرای آن سهیم باشند استفاده شده است.

خواجه امینیان افزود: در هرصورت با توجه به سیاست های فرهنگی هنری کانون و برنامه حمایتی از فعالیت های اعضای خود در آینده نزدیک چند جلسه نمایشنامه خوانی خواهیم داشت و با توجه به مدیریت و پشتیبانی سرپرست مرکز 4 از فعالیت های نمایشی در ادامه شاهد برنامه های بیشتر از بین عضو های دختر و پسر کانون خواهیم بود.

نقش خوانان این نمایش مهدی دهقانی، محمد حاجی حسینی، محمد سینا فصاحت، محمد طه خواجه امینیان، مصطفی نبی زاده و رضازرگر باشی هستند.

 

 
/ 0 نظر / 22 بازدید