دست مهربان رضوی....

دست مهربان از شنبه 13 مهر بمدت 2 روز در حوزه هنری یزد به اجرای عموم خواهد رفت.

این اجرا پس از کسب رتبه دوم جشنواره رضوی که نیمه شهریور ماه در استان همدان به دست امده است خواهد بود. دست مهربان را می توان اولین گروه نمایشنامه خوانی کودک و نوجوان یزد دانست که از ابتدای سال کار خود را برای جشنواره رضوی آغاز کرد و پس از ارسال نمونه اولیه کار خود توانست از بین 241گروه متقاضی جزو 8 گروه اول کشور باشد.

دست مهربان از یزد در حالی به جشنواره رضوی رفت که تنها نماینده استان در بین 240 گروه و همچنین تنها گروه پسر در بین هشت گروه نهایی بود و در عین حال بطور میانگین از شش گروه(بغیر از بوشهر) کمترین سن را داشتند و همچنین در تقابل با دیگر گروهها کمترین تجربه حضور در جشنواره و اجراهای بزرگ را داشتند.

اما نقش خوانان این گروه با دلی صاف و عشقی کم نظیر به امام رضا توانستند بااجرای خوب خود جو سالن را در همان خوانش صحنه اول نمایشنامه به دست گرفته و در پایان با اجرای ماندگار خود تمامی سالن را به گریه انداخته و در همان ابتدای جشنواره تمامی نظرها را به خود معطوف کنند.

اما در روز پایانی جشنواره و در عین حالی که همه منتظر شنیدن نام اولی یزد بودند داوران به حسن سلیقه عجیب خود گروه تهران را به خاطر نابینا بودنشان انتخاب و اشک از دیدگان بچه های پسری که با عشق کار کرده بودند در آوردند.

نقش خوانان گروه به ترتیب حروف الفبا:محمدحاجی حسینی،محمدطاهاخواجه امینیان،مهدی دهقانی،مسعود شیخ محمدسینا فصاحت، مصطفی نبی زاده هستند.

شرح همه ماوقع اتفاقات دست مهربان و تمامی دردهایکه به دلم موند باشد برای بعد از اجرای این دوشب،منتظر همه دوستان هستم.

/ 1 نظر / 15 بازدید
آشنای غریب

من برنامتون رو دیدم و واقعا بهتون تبریک میگم. بسیار زیبا و آرام بخش بود انتخاب دومی شاید حق شما نبود ولی همین که جرات جضور رو تو این صحنه داشتین ارزش والایی داره همیشه موفق و موید باشید. السلام علیک یا ضامن آهو